NoroLim

Strona Główna

My
       Wspólne granie rozpoczęliśmy 15 września 2002 roku. W tym dniu ustalona została też nazwa zespołu - zaczerpnięty z języka tolkienowskich elfów okrzyk oznaczający „Pędź naprzód”. Założycielem Noro Lim-u jest Rafał Alicki.
       Nasze pierwsze koncerty to Myślenice i Małopolska. Z czasem zaczęliśmy jeździć do miejsc bardziej oddalonych - na północy najdalsze miejsce to Kwidzyn, na południu Ludźmierz i Sanok, zachód to Wrocław, a wschód - Zamość i Przemyśl. W sumie razem około 100 miast.
 
Muzyka     
     Nasz nurt to szeroko pojęta muzyka poetycka, czyli piosenki o łagodnych dżwiękach, z poetyckim, marzycielskim tekstem oraz utwory instrumentalne zbliżone swą estetyką do muzyki filmowej. Z określeń, jakie mieliśmy okazję usłyszeć, najbardziej podobały nam się: muzyka ilustracyjna, muzyka baśni, aż wreszcie - niezmiernie poetycko: "wiatr i lawenda"...  
 
Koncerty     
     Nasze koncerty są różne tak jak różne są miejsca, w których gramy.
    *Najczęściej i najchętniej występujemy w kameralnych salach "z klimatem". Do takich naszych ukochanych miejsc należą Dom Grecki w Myślenicach, Zamek w Dobczycach, Zamek w Niepołomicach, sala w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie.
    *Często grywamy w kościołach. Ogromną radość sprawia nam wykonywanie spektakli słowno-muzycznych, opartych na naszych scenariuszach i reżyserii:
  •  "Miejcie odwagę..." – spektakl poświęcony Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.
  •  "Idziemy za Tobą” – spektakl oparty na rozważaniach drogi krzyżowej.
  • "Na powrót tym, czym w istocie jestem" - spektakl ku czci bł. Anieli Salawy
    *Bardzo lubimy łączyć naszą muzykę z prezentacją twórczości innych, często zaprzyjaźnionych artystów. Wieczory autorskie, spotkania z poezją, wernisaże wystaw malarstwa – dyskretnie uzupełniamy takie uroczystości delikatną muzyką w tle.
 

 

Najbliższe koncerty
pozostałe »