NoroLim

Strona Główna

My
       Wspólne granie rozpoczęliśmy 15 września 2002 roku. W tym dniu ustalona została też nazwa zespołu - zaczerpnięty z języka tolkienowskich elfów okrzyk oznaczający „Pędź naprzód”. Założycielem Noro Lim-u jest Rafał Alicki.
       Nasze pierwsze koncerty to Myślenice i Małopolska. Z czasem zaczęliśmy jeździć do miejsc bardziej oddalonych - na północy najdalsze miejsce to Kwidzyn, na południu Ludźmierz i Sanok, zachód to Wrocław, a wschód - Zamość i Przemyśl. W sumie razem ponad 100 miast.
 
Muzyka     
     Nasza ścieżka to szeroko pojęta muzyka poetycka, czyli piosenki o łagodnych dżwiękach, z poetyckim tekstem, oraz utwory instrumentalne zbliżone swą estetyką do muzyki filmowej. Z określeń, jakie mieliśmy okazję usłyszeć, najbardziej podobały nam się: muzyka ilustracyjna, muzyka baśni, aż wreszcie - niezmiernie poetycko: "wiatr i lawenda"...  
 
Koncerty     
     Rozpoczęliśmy nasze koncertowanie od występów wyłącznie instrumentalnych. Z czasem, wraz z pojawieniem się nurtu wokalnego, poszerzyliśmy nasze ulubione miejsca o kameralne sale "z klimatem".
      Dość poważny przełom nastąpił w roku 2005, kiedy po raz pierwszy opracowaliśmy koncert ku czci zmarłego wówczas Jana Pawła II. Od tamtego momentu nasza twórczość wypełniła się utworami "zawieszonymi między niebem a ziemią", dotykającymi człowieka w jego relacji z drugim człowiekiem, z otaczającym go światem, i wreszcie z Bogiem. Naszymi miejscami koncertowymi stały się kościoły.
    Bardzo lubimy łączyć naszą muzykę z prezentacją twórczości innych, często zaprzyjaźnionych artystów. Wieczory autorskie, spotkania z poezją, wernisaże wystaw malarstwa – dyskretnie uzupełniamy takie uroczystości delikatną muzyką w tle.
 

 

Najbliższe koncerty
pozostałe »